Firma

Historia

MOJ S.A. jest dynamicznie rozwijającym się nowoczesnym przedsiębiorstwem działającym w branży elektromaszynowej. Od 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gromadzone od 1913 roku doświadczenie w technologii , stale modernizowany park maszynowy oraz umiejętności i fachowość pracowników pozwoliły nam stworzyć niepowtarzalny zbiór produktów , będący harmonijnie uzupełniającym się zestawem wyrobów własnej produkcji i urządzeń uznanych na świecie producentów.

Naszym klientom oferujemy szeroki asortyment sprzęgieł przemysłowych, sprzęt wiertniczy oraz  tzw. urządzenia małej mechanizacji dla górnictwa. Firma posiada własny dział konstrukcyjno-technologiczny. Zatrudnieni w nim specjaliści oferują naszym klientom fachowe usługi doradztwa technicznego i zapewniają prawidłowy dobór naszych urządzeń do rozwiązań i projektów technicznych w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów. 

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą handlową Spółki a zainteresowanych inwestycjami kapitałowymi do wejścia na strony relacji inwestorskich.

Motocykl MOJ 130

Jest to jeden z ciekawszych motocykli wytwarzanych w Polsce przed II wojną światową. Był pierwszym modelem produkowanym wyłącznie z polskich części, pochodzących z fabryki jego twórcy, inżyniera Gustawa Różyckiego.

Motocykl MOJ 130

W lutym 1937 roku, na specjalnie zorganizowanym dla dziennikarzy pokazie, zaprezentowane nowe motocykle - MOJ. Były to pojazdy z krótkiej serii informacyjnej. Pierwsze, seryjnie produkowane MOJ-e pojawiły się na rynku w sierpniu tego samego roku. Pod koniec roku 1937 MOJ przeszedł pierwszą modernizację. Głównymi modyfikacjami wprowadzonymi wówczas była zmiana sterowania skrzyni biegów z ręcznego na nożne oraz korekta kształtu i sposobu mocowania zbiornika paliwa. Zrezygnowano ze stosowania siodłowego zbiornika paliwa, a w jego miejsce zastosowano prostszy, wpuszczany w ramę. W konstrukcji MOJ-a widać było bardzo wyraźnie wpływy niemieckich rozwiązań technicznych.

Kolejną modernizację przeszedł MOJ w drugiej połowie 1938 roku. Zmieniono wtedy cylinder z jedno- na dwuwydechowy, zastosowano proste rury wydechowe oraz krótki króciec dolotowy. Zmiany w układzie dolotowym i wydechowym spowodowały wzrost mocy i prędkości maksymalnej przy zachowaniu tej samej pojemności skokowej. Zmieniono również kształt reflektora i wspornika tablicy rejestracyjnej.

Właśnie ta wersja motocykla, produkowana pod koniec 1938 i do września 1939, jest u nas najbardziej znana i najliczniej zachowana. Były to dobre i solidne motocykle, cenione za swoją wytrzymałość i ciekawy, estetyczny wygląd. Walory tego motocykla doceniło również Wojsko Polskie, zakupując ich pewną partię w celu szkolenia kierowców w jednostkach pancernych. 

Źródło: MOTOCYKL 1999/8, Tomasz Szczerbicki

Dane techniczne

Silnik

Jednocylindrowy, dwusuwowy, zblokowany ze skrzynią biegów.
Pojemnośc skokowa 128,2 cm3 (średnica cylindra x skok tłoka - 55 x 54 mm)
Stopień sprężania 5,5
Moc max. 3,5 KM (2,6 KW) przy 3550 obr/min
Sprzęgło mokre, dwutarczowe
Skrzynia biegów o dwóch przełożeniach, sterowana nożnie
Zapłon i oświetlenie prądnicą - iskrownik 6V
Prędkośc max. ok. 65-70 km/h
Zużycie paliwa ok. 2,5l/100 km

Rama

Podwójna, zamknięta, tłoczona z blachy stalowej
Zawieszenie przednie widelec trapezowy z amortyzatorem ciernym
Zawieszenie tylne sztywne

Wymiary i masa

1895/750/900 mm (dł./szer./wys.)
Masa własna ok. 70 kg

Lata produkcji

1937-1939
Wyprodukowanych egzemplarzy, najprawdopodobniej, ogólem ok. 600 sztuk

Kuźnia Osowiec - Oddział MOJ S.A. Fasing Sino-Pol (Beijing) Mining Equipment and Tools Co. Ltd. Fasing America Corp. Fasing Ukraina Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Górniczych Greenway Sp. z o.o.
check out our replica watches swiss collection that features only the most incredibly authentic and detailed.this amazing presents www.perfectrichardmille.com rolex extremely good the watchmaking arena strategy.high quality https://www.replicaiwc.ru/ plays a great deal of importance on the quality of the product.sale high quality swiss https://www.vapestore.to.targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about hermesreplica.ru cheap hermes rolex.kinomania.to wholesale thom browne carries on to redesign not to mention accentuate the nation's cid benchmarks.

all of the best swiss gs rolex yacht master 40mm mens m126655 0002 watch is usually a get good at must-see.i ran a search on photobucket today to see what your domain name i could find.